SIKCA SORULAN SORULAR


iyiusta.com ücretsiz bir servistir. Kullanıcı olarak adlandırdığımız müşteri’ler de, üyemiz olan ustalar da ücret ödemeden sitemizin standart hizmetlerinden faydalanabilirler. Dileyen üye ustalarımız ücretli üyeliklerle farklı ya da ayrıcalıklı hizmet alabilirler.  
Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Kayıt ol” sekmesinden 'Hizmet Vermek İstiyorum' yazılı butonu tıklayın. Yeni açılan sayfadaki bilgileri eksiksiz doldurun. Uzmanlığınızı seçin üyeliğiniz hazır.  
Usta Profil sayfanıza ilk girdiğinizde öncelikle size tahsis edilen geçici şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederiz. “Kişisel Bilgilerim” altında sizin adınıza kayıt edilen bilgileri kontrol etmenizi, yanlış kayıtlar varsa düzeltmenizi ve eksikleriniz varsa tamamlamanızı rica ederiz. “Kişisel Bilgilerim” sayfasında “Verdiğim Hizmetler” sekmesi altında kayıt ettirmiş olduğunuz ana hizmet kategorisi altında tarafımızdan hazırlanmış hizmetler listesi yer alır. İlk kayıt olduğunuzda bu listedeki tüm hizmetleri yaptığınızı var sayarız. Eğer bu listedeki hizmetlerden vermediğiniz hizmetler var ise yanlarındaki çek işaretini kaldırmanızı tavsiye ederiz. “Kişisel Bilgilerim” sayfasında “Hizmet Verdiğim İlçeler” sekmesi altında hizmet verdiğinizi belirttiğiniz İl’de bulunan tüm ilçelerin bir listesi vardır. İlk kayıt olduğunuzda bu…  
İyiUsta® Müşteri’ye ustaların ve hizmet sağlayıcılarının fiyat tekliflerinin yanında geçmiş işlerini de değerlendirebilecekleri bir altyapı oluşturmuştur. Böylelikle Müşteri’ye en ucuz işçiliği değil istediği kalitede ve güvenle iş yaptırabileceği ustayı seçme şansı vermektedir. Müşteriler’e ileride vereceğiniz tekliflerinizle beraber sisteme kayıt ettirmiş olduğunuz referanslarınızı da sunacağız. Müşteriler teklif fiyatlarınızla beraber geçmiş iş deneyimlerinizi de değerlendirecek ve yakın fiyat teklifi sunan ustalar arasında referanslarına göre değerlendirme yapacaklardır. Bu yüzden, ileride vereceğiniz tekliflerin işe dönüşme oranını arttırabilmeniz için mümkün olduğunca çok referansınızı sistemimize girmenizi tavisye ediyoruz.  
Referanslarınızı girerken, doğruluklarını kontrol edebilmemiz için oldukça detaylı bilgiler aldığımız halde, internette sadece çok azı yayınlanacaktır. Referanslarınız “Usta Vitrin Sayfası” diye nitelendirdiğimiz size özel sayfada yer alacak ve sadece yaptığınız işin adı (sizin girdiğiniz haliyle), kapsamı ve eğer fotoğraf yüklediyseniz fotoğrafları yayınlanacaktır. Referansta verdiğiniz telefon, eposta, v.b. kişisel bilgiler hiçbir şekilde sayfamızda yayınlanmayacaktır.  
Bana Özel sayfanızda fotoğrafınızın hemen altında bulunan butondan Profil sayfanızı görüntüleyebilirsiniz. Profil sayfanızın adresi bir subdomain adresidir. Bu sayfayı kendi websiteniz gibi kullanabilir, iyiusta.com müşterileri dışında kendi müşterilerinizle de paylaşabilir, geçmişte bitirdiğiniz referanslarınızı ve Müşteri Memnuniyet Puanı’nızı gösterebilirsiniz.  
iyiusta.com sadece Müşteri ve Ustaları bir araya getiren bir platformdur. iyiusta.com Kullanıcıları ve iyiusta.com Üyesi olan ustalar ya da firmalar her türlü uygulama işi ve malzeme temini için kendi aralarında sözleşme yaparlar. iyiusta.com'un yapılacak olan işlerle ilgili hiçbir taahhüdü olmadığı gibi garantisi de yoktur.  
Kayıt yaptırdıktan sonra üyeliğinizin aktif hale gelebilmesi için geçmişte başarıyla bitirdiğiniz en az 3 (üç) adet referans iş bilgilerinizi size özel profil sayfanızda “Kişisel Bilgilerim” sayfası altındaki “Referanslarım” tablosuna kayıt etmeniz ve bu referansların İyiUsta® tarafından kontrol edilip onaylanması gereklidir. Onay süreci birkaç günü bulabilir. Onay sürecinin olumlu olması halinde Üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Ancak bundan sonra teklif talebi olması halinde usta seçme ve teklif isteme sürecine dahil olunabilecektir.