Boyacı - Boya Badana Ustası Ara - Fiyat Teklifi İste

USTA SEÇ - TEKLİF AL
"Detaycıyım" diyenler için
Blog Başlıkları
Kategorinin En Beğenilen Bloğu

Boya İşlerinde En İyi Sonuç için Nelere Dikkat Etmeli

Seçtiğiniz boyacı ustalarından en iyi performansı alabilmek için sizin, ustaları doğru şekilde yönlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Seçtiğiniz boyacı ustasını doğru yönlendirebilmek için aşağıdaki birkaç konuya dikkat etmenizi, ihtiyaçlarınızı doğru belirleyerek badana ustasından bu doğrultuda bir talepte bulunmanızı tavsiye ederiz:

Duvarın bitmiş yüzeyinin nasıl olmasını istiyorsunuz?

Günümüzde boya çeşitleri istediğimiz dekoratif görüntüyü sağlayabilmek için pek çok alternatif sunmakta. Bitmiş yüzeyler genelde mat, yarı mat ve parlak olarak 3 kategoriye ayrılsa da dekoratif anlamda pek çok alternatifi de mevcut. Seçiminiz sırasında, parlak boyaların yüzeydeki hataları ortaya çıkartırken, mat boyalı yüzeylerin bu hataları daha az görünür kıldığını bilmenizi isteriz.

Mekânın kullanımına göre boya özelliğiniz ne olmalı?

Örneğin, bebek odasında kimyasalları az olan, anti bakteriyel boya tercih edilirken mutfaklarda tam silinebilir, anti bakteriyel boyalar tercih edilebilir. Yoğun yaya trafiğinden dolayı aşınması olası yüzeylerde epoksi boyalar tercih edilebilir.

Boya öncesi nasıl bir zemin hazırlığı yapılmalı?

Genelde boya yaptırırken alçı işlerine gerekli ilgi gösterilmez. Kararlar boyacılara bırakılır. Esasında boyayı gösteren, altyapısını oluşturan alçıdır. Çoğunlukla alçı boya fiyatını belirleyen ana unsur da yine alçı fiyatıdır. Bu yüzden boya öncesi yapılacak olan alçı hazırlığını ustaya çok doğru şekilde tarif etmek gerekir. Alçı sıva m2 fiyatını belirleyen yapılacak olan alçı uygulamasının cinsi olacaktır. Konunun detayları ile ilgili olarak “Alçı Sıva Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli?” konu başlıklı bloğumuzu ziyaret etmenizi öneririz.

Renk seçimi ve uygulaması

Renkler duvara uygulandığında kartelasında durduğundan farklı görünebilir. Kartelada çok beğendiğiniz bir renk duvara uygulandığında çok koyu gelebilir. Bu yanılsamaların önüne geçmek için tüm mekânı boyamadan önce boya ustasından, mekânın bir duvarına seçtiğiniz boyadan numune uygulamasını isteyin. Hatta ustadan seçtiğiniz boyanın bir açık ve bir koyu tonunu duvara uygulamasını isteyebilirsiniz. Bu işlem doğru kararı verdiğinizden emin olmanızı sağlayacaktır. Su bazlı boyalarda değerlendirmenizi boya kuruduktan sonra yapmayı unutmayın. 

Boyacı - Boya Badana Ustası

Ustanızı Seçin - Fiyat Teklifi Alın

Vaktiniz varsa aşağıda listeli ustaların vitrin sayfalarını inceleyin ve profilini beğendiğiniz ustadan teklif alın. Biz talebinizi seçtiğiniz ustaya veya usta performans puanı en yüksek 10 ustaya daha teklif vermeleri için yollayalım. Tekliflerin değerlendirmesini siz yapın.Süleyman Ş.

Boyacı - Boya Badana Ustası - Alçı Ustası - Kartonpiyer Ustası - Kütahya Altıntaş

star offstar offstar offstar offstar off 0 / 5
Tamamlanmış iş  0
Kayıtlı referans 0
Profil yorumu  0
İncele Teklif Al