Blog İçi Arama
  • Konu Başlıkları

BLOG


01 Nisan

  • Yorumlar
resim

Evlerimizi güzelleştirmek için hepimizin kafasında pek çok güzel fikir vardır. Bunların bazılarını kendimiz yapabiliriz. Bazılarını hayata geçirmek içinse başkalarından yardım almamız gerekir. Hayallerimizi gerçekleştirmek için vereceğimiz kararlar bazen iyi sonuçlansa da, yanlış kararlar işe başlamamıza pişman olmaya kadar gidebilecek sonuçlar doğurabilir.


İşte hayallerinizi gerçekleştirmeye başlamak için 5 Püf noktası:


1. Bir Çizim Yapın
Size ilham veren, beğendiğiniz uygulamaların fotoğraflarını biriktirin. Hangi fotoğrafta hangi detayı, ürünü ya da rengi beğendiğinizi işaretleyin. 
Çok şık ve kusursuz olmasına ya da her türlü detayı içermesine gerek yok. İşler bittiğinde mekânınızın nasıl gözükmesini istediğinizi gösteren…

27 Kasım

  • Yorumlar
resim

Çünkü iyiusta.com ile usta bulmak:

     * DAHA KOLAY

     * DAHA HIZLI

     * DAHA GÜVENLİ

Bu önemli 3 farkın sebebini merak ediyorsanız tüm sorularınıza aşağıda cevap bulabilirsiniz.

DAHA KOLAY:

Çünkü, ihtiyacınızı tanımlayan tek bir form doldurmanız süreci başlatmamız için yeterli. Gerisini biz yapıyoruz. Size sadece profil sayfanıza girerek seçiminizi yapmak kalıyor.

Yaptıracağınız iş ne olursa olsun, formunuzu sistemimize kayıtlı ustalara yönlendiriyoruz ve sadece işinizle ilgilenen ustaların size 36 saat içerisinde teklif vermelerini sağlıyoruz.

Eşinize, dostunuza sormadan, uzun listeleri karıştırıp kimin daha iyi iş çıkartacağını tahmin etmeye çalışmadan, ayrı ayrı her ustayı telefonla aramaya gerek kalmadan,…

06 Kasım

  • Yorumlar
resim

Duvarların küflenmesi, eski binalarda yaşayan pek çok kişinin karşılaştığı bir sorun. Bunun asıl sebebi ise eski binaların ısı yalıtımının yetersiz olması.

Soğuk kış aylarında yalıtımın iyi olmadığı dış duvar yüzeyleri, mekânın diğer noktalarına göre çok daha düşük yüzey sıcaklığına sahip olur. Bu yüzden, yaşanan sıcak ortamdaki havanın nemi bu soğuk duvar bölgelerinde yoğuşarak sürekli nemli bir bölge oluşturur. Bu da uzun vadede bu bölgelerde küf oluşmasına sebep olur.

Binaya mantolama ile yapılacak olan bir ısı yalıtımı bu probleme çözüm oluşturacaktır. Eğer yakın zamanda binanıza mantolama yapılması öngörülmüyorsa dış cepheye bakan duvarlarınıza içeriden bir ısı yalıtımı yaptırabilirsiniz. Bu uygulama hem küfü…

25 Eylül

  • Yorumlar
resim

Binalarda Enerji Kimlik Belgesi uygulamasına geçilmiştir. Yeni yapılacak binalarda ve 2017 yılına kadar tüm mevcut binaların görünür yerlerinde, tüketilen enerji miktarını ve küresel ısınma ve iklim değişikliğine neden olan sera gazı salınım miktarını gösteren Enerji Kimlik Belgesi asılması zorunlu olacaktır.

Bu belge sayesinde satın alacağınız veya kiralayacağınız binaların enerji verimliliğine bağlı olarak yakıt ve elektrik faturaları üzerindeki etkilerini görebileceksiniz.

Eğer binanızda hala ısı yalıtımı yaptırılmadıysa, yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili olarak aşağıdaki konular dikkatinizi çekebilir.

Isı Yalıtım Malzemesi Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar:

  1. Binanızın bulunduğu il, rakım ve bina yüksekliğiniz seçeceğiniz ısı yalıtım ürününü ve bu ürünün kalınlığını belirlerken…