Blog İçi Arama
  • Konu Başlıkları

BLOG


01 Nisan

  • Yorumlar
resim

Evlerimizi güzelleştirmek için hepimizin kafasında pek çok güzel fikir vardır. Bunların bazılarını kendimiz yapabiliriz. Bazılarını hayata geçirmek içinse başkalarından yardım almamız gerekir. Hayallerimizi gerçekleştirmek için vereceğimiz kararlar bazen iyi sonuçlansa da, yanlış kararlar işe başlamamıza pişman olmaya kadar gidebilecek sonuçlar doğurabilir.


İşte hayallerinizi gerçekleştirmeye başlamak için 5 Püf noktası:


1. Bir Çizim Yapın
Size ilham veren, beğendiğiniz uygulamaların fotoğraflarını biriktirin. Hangi fotoğrafta hangi detayı, ürünü ya da rengi beğendiğinizi işaretleyin. 
Çok şık ve kusursuz olmasına ya da her türlü detayı içermesine gerek yok. İşler bittiğinde mekânınızın nasıl gözükmesini istediğinizi gösteren…

27 Kasım

  • Yorumlar
resim

Çünkü iyiusta.com ile usta bulmak:

     * DAHA KOLAY

     * DAHA HIZLI

     * DAHA GÜVENLİ

Bu önemli 3 farkın sebebini merak ediyorsanız tüm sorularınıza aşağıda cevap bulabilirsiniz.

DAHA KOLAY:

Çünkü, ihtiyacınızı tanımlayan tek bir form doldurmanız süreci başlatmamız için yeterli. Gerisini biz yapıyoruz. Size sadece profil sayfanıza girerek seçiminizi yapmak kalıyor.

Yaptıracağınız iş ne olursa olsun, formunuzu sistemimize kayıtlı ustalara yönlendiriyoruz ve sadece işinizle ilgilenen ustaların size 36 saat içerisinde teklif vermelerini sağlıyoruz.

Eşinize, dostunuza sormadan, uzun listeleri karıştırıp kimin daha iyi iş çıkartacağını tahmin etmeye çalışmadan, ayrı ayrı her ustayı telefonla aramaya gerek kalmadan,…

11 Kasım

  • Yorumlar
resim

Genelde boya yaptırırken alçı işlerine gerekli ilgi gösterilmez. Kararlar ustalara bırakılır.

Esasında boyayı gösteren, altyapısını oluşturan alçıdır.

Çoğunlukla alçı boya işlerinin fiyatını belirleyen ana unsur da yine alçı işleridir.

Boya ustamıza isteğimizin ne olduğunu doğru şekilde tarif etmezsek işin sonunda kötü sürprizlerle karşılaşabiliriz, ya da gereksiz yere yüksek fiyatlara iş yaptırabiliriz…

Aşağıda sıralı 4 alçı uygulama çeşidi, fiyatına göre ucuzdan pahalıya doğru sıralanmıştır.

1) Yoklama Alçısı

Mevcut yüzeydeki ufak tefek çatlakların ve çivi deliklerinin alçı tamirinin yapılması işine verilen addır. Boyadan önce asgari yapılması gerekli olan alçı uygulamasıdır. Genel bir tamir olarak görülmediği için duvar yüzeyindeki genel doku bozuklukları, dalgalanmalar…

17 Ekim

  • Yorumlar
resim

Yağışların başlamasıyla beraber çatılarımızdaki eksikler kendilerini göstermeye başladılar.

Bütün bir kışı evde kovalarla geçirmek istemiyorsanız akıtan çatınızı yaptırmak için çok az zamanınız kaldı. Unutmayın, bu dönemde çatı ustaları da çok yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Tavsiyemiz, çatınızın tamiri için en kısa zamanda çatı ustalarından teklif alıp işinizi yapacak ustayı seçmeniz ve çatı aktarımı için güneşli birkaç gün beklemeye başlamanız.

Ekim sonu, Kasım başı gibi beklediğimiz Pastırma Yazını değerlendirerek çatı ile ilgili tüm eksiklerinizi gidermenizi tavsiye ederiz.

Ustanızı burayı tıklayarak rahatça seçebilir ve keşif yapması için çağırabilirsiniz.

Çatınız akıtmıyorsa bile yaptırmanız gereken bakımları unutmayın.

Geçtiğimiz kış donlarda çatlayan veya deforme olan…

30 Eylül

  • Yorumlar
resim

Satın almış olduğunuz seramiğin, hayalinizdeki gibi döşenmesi çok önemlidir. Eğer iyi bir seramik ustanız varsa mutlu sona çok yaklaşmışsınız demektir fakat bu yine de yeterli değildir. Ustayı doğru şekilde yönlendirmeniz gerekir.

Seramik ustası işe başlamadan önce, seramiğin döşenmesine mekanın neresinden ve nasıl başlayacağını ustaya mutlaka tarif edin. Planlamadan seramiğin döşenmeye başlanması, bitiş noktasında biçimsiz parçalar kalmasına sebep olabilir. 

İşinin uzmanı ustalar, bu tür detayları bilirler ve planlayarak işe başlarlar fakat yine de bazen bir alanın birden fazla döşeme şekli olabilmektedir. Önemli olan seramiğin, sizin beğeneceğiniz şekilde döşenmesidir.

Seramik Döşerken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Öncelikle aşağıdaki soruları cevaplayın. Cevaplarınız seramiğinizi nasıl döşemeniz…